Lapsiku ilmavaate (järg).

Vaade “sissepoole”.

Kunagi lapsepõlves ma olin tõsiselt hirmul: kujutledes ruumi “tihedana” mitte üksi aktuaalses lõpmatuses, vaid nö. sissepoole, milles kontiinumi võimsus tõi esile hirmuäratava pildi “teises mõõtkavas” galaktikaist, päikesesüsteemist – ja inimestest, tillukesist… .

Mis siis nüüd teisiti on? Lihtsalt veendumus, et “olematuseni” ei anna mitte kuidagi ruumi “peenendada”! Vaatleme siinjuures vaid kaht võimalikku mudelit: footonit ja elektroni.

Kaasajal kujutellakse footonit endale ette kui mingit “ketast”: kahemõõtmelist kämpu, millel on oma kindel polarisatsioon; kindel sirgjooneline (pao)kiirus c; ja millel on “lainepaketi”-efektid. Tõepoolest: kujutledes footonit “kahe mingi kvaasiosakese tiirlemisena” ümber nende mõttelise keskme – me ei saagi näha muud, kui “lainelisust” – kui tõenäosuslikku “olekut” siin-/sealpool tema trajektoori. Olukord aga muutub radikaalselt, kui me “toome mängu” 3-nda ruumimõõtme: sellises ruumis footon “käitub” juba mitte kui lainepaketike, vaid liigub “spiraalselt” – ümber oma trajektoori. /Piltlikult näib see, kui mingi “kaksik-genoom”, mille tõenäosuslikud ruumiolekud on “kivistunud” – paigalseisu./ Footonil on: kindel kiirus c, kuid “vaba” lainepikkus (sagedus; tiirlemiskiirus või siis radiaalkaugus “tsentrist”).

Elektroni me ei saa samuti vaadelda mingi “kettana”. Vaatleme seda siis “tiirlevana” kahest osisest (nüüd juba reaalselt olemasolevaist!), milledel on kindel tiirlemiskiirus – ja vaba kulgliikumine. Miks mitte kujutleda neid “osiseid” kui kaht (eri-)polarisatsioonitasandil seotud footonit?! Kujutlusvõimele jääb siin küllaldaselt ruumi, et defineerida “massi” mõiste, et seostada selline “mass” nö. mateeria algosisena?! jne.

………… Tänaseks aitab!

Leppigem harimatusega,. kui see on objektiivne!

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s