Mustast Augukesest (järg 2)

MUSTA MUDEL.

Musta (värvi) mudel on ammustilma teada: see on pallikujulisele kerale sisselõigatud auguke. On kerge näha, et selline “pallike” kõlbab nii elektroni e kui ka grandioossete Mustade Aukude kirjeldamiseks.

Vaadeldes e kui 2 footoni poolt kiirusel c tiirlevat “pallikest” – ei saa me kuidagi neid footoneid vaadelda “lahus” ruumiosast, mille ümber nad tiirlevad. Niipea kui me seda (kasvõi mõtteliselt) teeksime, kaoks “sisu” olemus (see liituks ju koheselt ümbritseva vaakuumiga!) ja footonid kaoksid kiirusel c “laiali”.  Tervikliku mudelina aga saab neid koos vaadelda kui “mateeria algosist”, millel on oma kindel inerts/mass (kindluse annab nimelt footonite “sisemine kiirus c”) ja suvaline joonkiirus.

Statsionaarses Maailmapildis on täheldatavad kolossaalsed tähtede-kogumid, milledel on oma (kärg)struktuur. Lõpmatuses saab kindlasti näha ka selliseid moodustisi, mis oma loomult on kerakujulised, kuid millede kerapind ei ole pidev (ei ole “tihe”). Ja nüüd tarvitsebki vaadelda sellist moodustist (Maalt) – et näha Musta Auku – millesse valgus küll “sisse läheb”, sinna aga kui püünisesse kinni jääb. Seda me näemegi “mustana”. Selline “pall” meelitab kindlasti “endasse sisenema” ka teisi massiga osakesi – ja kiirenevalt.

Antud juhul ei kõnele ma meelega “materiaalseist osakesist”, sest oma mudelis leppisime kokku ju “pallikese” ja selle “sisu” ühtsusest – kui massist.

Siin, enne ja edaspidi – pean ma ikka ja jälle endalt küsima: milleks selline arutlus? Ja ikka ja jälle püüan vastata: et näidata “organiseerituse” (kui arengu) tunnetatavust/mõõdetavust. Näiteks me ei saaks ju mitte mingit liikumisteisendust kirjeldada, kui meil puuduks Vaatleja: tunnetaja/mõõtja – mingi reaalse Signaaliga.

Eks ikka see retooriline küsimus/vastus: miks siiski pidas Newton vajalikuks postuleerida Absoluutse Ruumi olemasolu? Vastates sellele: et eristada seda “absoluutsust” (kui matemaatilist abstraktsiooni ruumist) – relatiivsetest ruumidest, mis “mahutavad/sisaldavad”  reaalselt olemasolevaid kehi. Loomulikult lubab relatiivsusteooria mõtteliselt samastada Maad sellises Ruumis Vaatlejana, kuid Newton ilmselt eeldas (postuleeris) Maa omaliikumist mingis “avaramas” ruumis – ja sellest täheldatavaid efekte. KUI selleks pidada Hubble`i punanihet – saamegi ju “teada” Maa hetkkiiruse selles Absoluutses Ruumis /NB! Reaalselt eksisteerivana ERISTAN siinkohal nimelt Aktuaalset Absoluutset Ruumi! Cartesiuse Ruum – on juba liialt abstraktne ja “pole huvitav”./

…….. kohtumiseni!

Leppigem harimatusega,. kui see on objektiivne!

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s