T ja T’

Diskussioon – apoorilisest aegruumist (järg).

Kompromiss: Olgu T'(Tõnu) see, kes “teisendab ruume liikumises”; T(Tonu) aga see, kes küsib: MIKS?

Eelnevast. Leppisime kokku: et relatiivsed ruumid liiguvad selliselt, et säiliksid nende ruumide eukleidilisus ja Galilei teisendused (kiiruse v sihil); et mistahes (tillukese) objekti “materiaalsus” (kui võime interakteeruda teiste olemasolevate osistega!) ei ole suvaline, vaid kindlaksmääratud nn. “absoluutsete konstantide poolt, mille “kandjaks” on mingi pseudo-osake (näit. neutriino)”.

Vaatlejast ja signaalist.

T’: Vaatlejana Liikumisteisendustes käsitlen objekti (kui mingi hulga elementi), kellel on võime vaadelda/mõõta tema enda suhtes liikuva mingi teise olemasoleva objekti (ja sellega seotud relatiivse ruumi, inertsiaalsüsteemi) kiirust v , mingi “üldiselt teadaoleva” Signaaliga mingil kindlal kiirusel c – ning “saada tagasisidet” sellelt teiselt objektilt.

T: Sellega nõuad sa “toimekust” mitte üksi Vaatlejalt, vaid ja nimelt ka vaadeldavalt objektilt – kui “peegeldusvõimet”?!

T’: Lihtsustatult on see ju “meie kokkuleppes” sees, nö. Olemasolukriteeriumina. Siinjuures tulekski ehk “eristada” nö. passiivset vaatlejat (kes ise ei ole suuteline ruume mõõdistama, on vaid “peegeldaja”) – ja aktiivset Vaatlejat, kelle kasutuses on Signaal.

T: Nonii, jõudsimegi jälle ühe apoorilist laadi “krutskini”: kas olemasolev objekt ikka muudab relatiivset ruumi, kui ta on vaid passiivne vaatleja?

T’: Loomulikult, sest “osake” (mitte veel pseudoosake!) – saab “mõjusid” (näiteks fotomeetrilise efekti kaudu) “ümbruselt” ja on selles ümbritsevas nö. “tõenäosuslikult hajutatud trajektooriga”; nimelt ja kindlasti just selles mõttes on “passiivne vaatleja” – Olemasolev osake, interaktsiooniks “valmis”.

T: Etterutates (?!) tahaks siiski teada (kujutleda?) Vaatlejat, Kes annab kogu Ilmaruumile Avatuse?! Ilmselgelt peab Temal olema Signaal: kiirem kui c; “väelisem kui c”; ja Temal peab olema võime “asetuda mistahes olemasoleva keha “kohta” Absoluutses Ruumis”? T’: Täpselt nii! kui seejuures täpsustada veel “väelisust”: kui mitte üksi moduleeritud teabe edastamist, kui ja kuivõrd – “väeliselt korralduslikke seose-käske” (niikui hulgateoreetilisi vastavusseostega opereerimise reegleid). Selline ja ainult selline Vaatleja saab ja suudab hoida Maailma (praeguses) negentroopilises arengus – ja selle suunas!

…………….. jätkub, kui aru saama hakkan!

Leppigem harimatusega,. kui see on objektiivne!

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s