Erirelatiivsusteooria koomikast.

Paranoilised viited suhtelisuse naljadele kerkisid teravalt esile ENSV lagunemisega seoses. Ajalised seosed otseselt puuduvad, kuid farsina esitatult ei olegi aeg nii oluline.
80-ndal sai mu tütar füüsika-kirjandite võistlusel parima koha, siin rajoonis. Sekkusid aga “akadeemikud” – sest nemad “ei tohtinud” seda tunnustada – sest see käsitles nimelt alternatiivi Einsteini postulaatidele.
Karistuseks OTSUSTATI (kes?): saata laps “tööravile” Kaagvere tütarlaste sunnitöölaagrisse.  “Arutelu” toimus suures saalis (ajakirjandus rõdudel plaksutamas!) Rakvere Rajooni TSN TK hoones – kogu rajooni partei- ja nomenklatuuri-ladviku juuresolekul.
Tütarlapse isikuomadusi EI ARUTATUD – probleem taandus (III. Keskkooli direktor Matti Piirimaa sõnavõtust!): Minu targutustele Einsteini erirelatiivsusteooria “lubamatule kriitikale” minu poolt, millest kõige rängem olevat kohatine mõistete – homogeensus # homoteetsus – segiajamine. Minu viitamise peale, et see küsimus on juba kuulutatud KGB poolt “ametkondölikuks” – jäi seegi seltsimees vait. (Naljakas? – minu jaoks OLI küll!)
Järgmise etapina “nalja küpsemises” kujunes EKP Erakorraline konverents Rakveres, milles arutati kindral Kalugini korraldust: EKP minemisel “põranda alla”! Vastav kirjutis ilmus eelneval päeval “Rahva Hääles”, nii et valmistasi ette küsimuse – ja ilmusin kohale. Sissepääsuks näitasin: ajaleht kinnitas konverentsi olevat LAHTISE!
Kirjaliku küsimuse esitasin ka suuliselt, suunatuna käbedale akadeemikule Endel Lippmaa, kes Presiidiumis istus. Küsimus:
“Millal ometi EKP hakkab revideerima juba 1905-ndast aastast väljastatud “Erirelatiivsusteooriat”, mis on aegunud?”
Sealtpeale hoogustus küll minu “jahtimine” tänavail, mille kohta meie pearaamatupidaja ütles, et see olevat olnud jube:
Kuis tema vaadanud korra aknast välja – jookseb Tõnuke ja karjub: “Appi, appi! – punased ajavad taga!”
Suhtelisusest meenutab see linnapilt aga mu kunagist töötamist Purus (Uus-Ahtmes). Rin oli see sõber, kes soovitas mul kord: viiliga teha peotäis tindipliiatsi-puru – ja see ühissauna kerisele puistata…, enne muidugi püüdes end riidesse saada.
Sain vaevu riidesse, kui röökides lähenes mulle õudne vaatepilt: üleni lillad alasti kaevurid (näen seda pilti vahel siiani, unes, teadmata kas olla kohkunud või pisarateni naerus!?), relvastatuna, purustatud laua- ja toolijalgadega veheldes , lähenesid kohutava kiirusega.
Tagaajamine kestis lageda maal kaua. Õnneks taipasin pöörata “naaberühika” hoovist läbi, karjudes: “Appi, lillad ajavad taga!”… . Järgnevat ei juleta siiani lugeda ka mitte miilitsaprotokollidest: kuis terve röökiv bande tungis ühiselamu hoovi – ja sellele astus vastu “maalastest” (ja maa-alustest!) enesekaitserühm, purupurjus kaevureist, kelle ühiselamu territooriumi privaatsust oli jämedalt rikutud! Niipaljukest näidati mullegi /tuvastamaks kedagi (mind?)/: kuis nii hoov kui koridorid oilid kaetu lausverega ja kohati vedeles tee peal ärarebitud kõrvu ning teisi kehaosi… .
Eh-hehee!

Üks kommentaar “Erirelatiivsusteooria koomikast.

Leppigem harimatusega,. kui see on objektiivne!

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s