Monoliithiiud ja kaasaegne arusaamatus.

= Ei ole olnud midagi, mida poleks juba olnud.=
Antropomorfses Maailmavaates Loodi kõik – Inimese jaoks.
Inimene isegi loodi – Jumala näo järgi.
Ja see kõik oli väga hää.
Mis aga juhtub “vahepeal”, näib koguni et perioodiliselt? Katastrofaalsed muutused, millest annavad tunnistust leiud ja väljakaevamised, on veel vähe: on olnud AEGU, sadu miljoneid aastaid, millega said orgaanilistest ainetest väljakujuneda “fossiilsed kütused”, gaas ja põhjavesi.
Kas tõepoolest kordab Inimene ikka ühte ja sama viga: leiutades pöördumatuid protsesse, mis taas hävitavad kollektiivses teadvuses juba väljakujunenu – ja mille harvu räbalaid kohtame “imelikes inimestes”, olgu siis autistides, selgeltnägijais või geeniustes?!
Mida rohkem tsiviliseerituiks me endid peame – seda hullemini, suisa ekspotentsiaalse kiirendusega – me lollistume. Kes vähegi on kursis nn. matemaatilise analüüsiga, adub: ON (ehk?) olemaski need “lõpmatult väikesed ja suured suurused” – ja paljudel neist on olemas koguni piirväärtus. Transedentsete arvude (pii, ee,…) omadusi me teame, kas aga neid ikka on olemas?
Avardades oma SILMAVAADET sadadesse, miljonitesse valgusaastatesse – minevikku(?) – “hüppame me paratamatult üle – olevikust”. Miks me KULUTAME nii vaimseid kui varalisi hiigelressursse, otsimaks “Higgsi bosonit” jm., millega meil EI OLE midagi peale hakata?! Võiksime juba kord leppida: EETRIL ON VALGUSE MURDUMISNÄITAJA (Inimese jaoks) 1.
Aga ei: me väidame enamat: mitte üksi valguse jaoks – vaid ka “Tühjuse Kõiksuse” jaoks on suurim kiirus see c?!
Taandugem hetkeks.
Vaadelgem üle Aegade hämaruse – (üht paljudest?) hiilgeaegadest, mis olid (ehk) jõudnud VÄELISUSENI.
VÄGI, kui vaimne jõud – ei ole vastustatav “mateeria” poolt!
Selleasemel et otsida pisilasi, baktereid, viirusi ja “enteroviirusi” – otsigem viga meis endis! KUI me oleme vaimselt väelised – SIIS oleme valikuvabaduses, nii ka oma tervise suhtes.
Selleasemel et otsida “vaakuumi osiseid” – peaksime aktsepteerima Vaakuumi monaadsust: näitena “loll ei pääse läbi!”
Ja nagu juba siianigi öeldust võime saada aimet: kuhu ma tüürin: Väelisuse ammendamatusele!
Kaasaegsed laserid – on kui mängupüstolid lapse käes; LIIKUMISE kehtestamise asemel me IKKA VEEL targutame selle “teisenduste vajalikkuse” üle; …
OLETAGEM:
Rahvused, rahvuslikud liikumised ja riigid – on konglomeraat mingist ISIKSUSE ALGEST, mis ON OLNUD – Inimeses.
“Mälestamaks” seda VÄGE – on loodud Ilmatuma Imed, nii kolossidena, püramiididena kui Hiina müürinagi (kuskil sellest ju ikka läbi saab). Ehk on midagi KELLELGI alles. MIDAGI, mida me teadagi ei tohi. Huvitavad on LUGEDA nii templirüütlitest kui vabamüürlusest – kuid MIKS me ei otsi OTSE EBAINIMLIKUST: ÜLEINIMLIKUST ehk Jumalikust, MIS ON MEILE ANTUD?
Aristoteles sai midagi teada, mis aga oli juba Archimedese “ajaks” kadunud: viimane otsis taas (!) TOETUSPUNKTI, et nihutada Maad!? Sellal kui Newton “avastas” gravitatsiooni (see OLI juba olemas!) – hämmastab (siin: ainus kord ka MINUST!) mind, kuis sai K.E.von Baer teada, et on VÄGI, mis pöörleval poolkeral on suunatud/orienteeritud ühtpidi, teisel aga teistpidi – kutsudes esile JÕU – Coriolise kiirendusena!!!???
NÜÜD ehk on “arusaamatumgi veel” mu taotlused: luua LIIKUMISE MUDEL, milles “eukleidilised tasandid “pöörlevad ümber meile antud kiirus-telje v, sõltuvalt meile antud valgussignaalist” või MIKS ON AINULT PÖÖRDLIIKUMINE?

Leppigem harimatusega,. kui see on objektiivne!

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s